Igrzyska Europejskie: Rogalski w 1/8, mikst walczy dalej

Michał Rogalski w bardzo dobrym stylu zagwarantował sobie wyjście z grupy. Niezwykle ważne zwycięstwo zanotował nasz mikst, szanse na awans stracił natomiast debel, któremu zabrakło niewiele do wygranej.

Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski, którzy wczoraj przegrali z niemieckim mikstem, dziś stanęli na wysokości zadania i wygrali z izraelską parą Misha i Svetlana Zilberman 21:16 i 21:15. Nasi zawodnicy praktycznie cały czas kontrolowali przebieg meczu. Jutro zgrają o awans z Holendrami Robinem Tabelingiem i Seleną Piek.

Miłosz Bochat i Adam Cwalina po wczorajszej przegranej dziś musieli zwyciężyć, aby myśleć o wyjściu z grupy. Ich rywalem był holenderski debel Jelle Maas i Robinem Tabeling. Nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani i wygrali pierwszego seta do 18. Niewiele brakowało, aby mecz zakończył się już w drugim secie, jednak Holendrzy w końcówce odrobili stratę i wyrównali. W trzecim secie Bochat i Cwalina nie byli już w stanie dotrzymać tempa rywalom. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem holenderskiego debla 18-21 21-19 21-13, który przekreślił szanse naszych zawodników na wyjście z grupy.

Ostatni we wtorek rozgrywał swój mecz Michał Rogalski. Nasz singlista pokrzepiony wczorajszym zwycięstwem dziś też nie zawiódł i wygrał z Portugalczykiem Bernardo Atilano 21-18 21-19 i tym samym zapewnił sobie awans do 1/8 finału Igrzysk Europejskich.