Medale naszych par w Grecji

Złoto, dwa srebra i brąz - z takim dorobkiem wracają nasi reprezentanci z Grecji. Hellas International był pierwszym turniejem, w którym Polacy mogli wywalczyć punkty w kwalifikacjach olimpijskich.

Najlepiej zaprezentował nasz debel męski Bochat/Śmiłowski, który zdobył złoty medal. W finale nasi zawodnicy pokonali Anglików 21-19 18-21 21-11. Warto zaznaczyć, że Miłosz i Paweł dopiero od niedawna grają ze sobą, dlatego wygrana na wczesnym etapie daje nadzieję na przyszłość.

W deblu kobiet medale zdobyły dwie nasze pary. Wiktoria Adamek i Wiktoria Dąbczyńska wywalczyły srebro, dopiero w finale ustępując reprezentantkom Turcji w trzech setach. Te same Turczynki wyeliminowały w półfinale Aleksandrę Goszczyńską i Magdalenę Świerczyńską.

Bardzo dobrze zaprezentował się także mikst Bochat/Świerczyńska, który dotarł do finału. W pojedynku o złoto nasi zawodnicy przegrali z rozstawioną z numerem pierwszym bułgarską parą Vlaar/Mitsova i musieli zadowolić się srebrnym medalem.