Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych zakończone

W ramach 25. Olimpiady Młodzieży konkurowali ze sobą również badmintoniści, którzy walczyli o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy. Do Suchedniowa zawitało 117 zawodników reprezentujących 15 województw, każdy z nich miał nadzieję na wywalczenie jak najlepszego wyniku.

W grze pojedynczej mężczyzn najlepszy okazał się Andrzej Niczyporuk, który w finale wygrał z Mikołajem Piórkowskim 21-18 23-21. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Karol Budny oraz Mikołaj Szymanowski. Z kolei w singlu kobiet wygrała Joanna Podedworny, która nie dała szans rozstawionej z numerem pierwszym Zuzannie Jankowskiej i ostatecznie wygrała 21-11 21-14. Trzecie miejsca zajęły Daria Zimnol i Weronika Górniak.

Finały gier podwójnych okazały się bardziej zażarte. Mikołaj Piórkowski/Mikołaj Wrzalik (turniejowe jedynki) dopiero w trzech setach pokonali Jakuba Melaniuka i Szymona Ślepeckiego 21-19 12-21 21-16. Ponadto brąz wywalczyli Kacper Górniak/Piotr Heinke oraz Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski. Finał kobiecego debla był jeszcze bardziej zacięty. Julia Pławecka i Daria Zimnol w najdłuższym niedzielnym pojedynku pokonały Dominikę Chojnacką i Marcelinę Franczuk 21-18 23-25 21-15. Na trzecim miejscu uplasowały się Patrycja Kuszmar/Nina Żwan oraz Antonina Marszałek/Aleksandra Wrońska. W grze mieszanej Mikołaj Wrzalik i Weronika Górniak szybko rozprawili się z Szymonem Ślepeckim i Dominiką Chojnacką 21-17 21-19. Trzecie miejsca zajęli Szymon Maciąg/Zuzanna Luban i Jakub Suszyński/Marcelina Franczuk.