Aktualności

Wygrywamy pierwszy mecz na DME!

W Łodzi rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Mężczyzn i Kobiet w Badmintonie. Drużyna mężczyzn wygrała pierwszy mecz na drużynowych mistrzostwach Europy! W bardzo emocjonującym meczy biało-czerwoni pokonali reprezentację Czech 3-2.

Spotkanie rozpoczęło się od indywidulanego pojedynku Dominika Kwinty z Janem Loudą, który zakończył się zwycięstwem Czecha. W kolejnym pojedynku również Czesi byli górą. Miłosz Bochat i Robert Cybulski przegrali z Ondrejem Kralem i Adamem Manderekiem.

W następnym indywidualnym pojedynku Mikołaj Szymanowski pokonał Jirija Krala po 62 minutach gry. Po tym meczu na boisku pojawili się debliści: Szymon Ślepecki i Paweł Śmiłowski oraz Vit Kulisek i Tomas Svejda. Po kolejnych 30 minutach gry Polacy wygrali mecz doprowadzając do remisu 2-2.

W ostatnim piątym meczu Adrian Dziołko spotkał się z Dominikiem Koprivą. Po zaciętej rywalizacji Polak pokonał Czecha po 66 minutach wygrywając w dwóch setach. Ten mecz zdecydował o wygranej Polaków.

W następnym meczu Polacy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

Polska – Czechy 3:2

Dominik Kwinta – Jan Louda 11-21 12-21

Miłosz Bochat/Robert Cybulski – Ondrej Kral/Adam Mendrek 17-21 10-21

Mikołaj Szymanowski – Jiri Kral 18-21 21-15 22-20

Szymon Ślepecki/Paweł Śmiłowski – Vit Kiulisek/Tomas Svejda 21-14 21-16

Adrian Dziołko – Dominik Kopriva 21-19 15-21 21-19