Brązowy medal dla Podedworny

Joanna Podedworny wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy U17 European U17 Championships.

Nasza singlistka po bardzo zaciętym, ćwierćfinałowym meczu z reprezentantką Szwecji, spotkała się z Rosjanką Mariią Golubevą. Mecz od początku nie układał się po myśli naszej zawodniczki. W pierwszym secie przeciwniczka na starcie objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Przez połowę drugiego seta toczyła się wyrównana walka, później jednak z Polki wyszło zmęczenie, co wykorzystała rywalka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:14 21:13 i Joanna Podedworny może cieszyć się z brązowego medalu.

Wszyscy bardzo cieszymy się z medalu na Mistrzostwach Europy U17 rozgrywanych w Polsce. Nasi kadrowicze pokazali się z bardzo dobrej strony zarówno w drużynówce, przegrywając tylko jeden mecz mistrzami Europy oraz w turnieju indywidualnym, w którym walczyli z pełnym zaangażowaniem.