Igrzyska Europejskie: Nasi wracają do domu

Dziś swoje ostatnie mecze rozegrał nasz mikst i singiel. Niestety w obu przypadkach nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali.

Pierwszy mecz rozegrali Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska, którzy walczyli o wyjście z grupy i awans do ćwierćfinału. Do tego potrzebowali wysokiego zwycięstwa w dwóch setach nad holenderskim duetem Robin Tabeling/ Selena Piek. Niestety już pierwszy set przegrany do 12 pogrzebał nadzieje naszych na sukces. Polacy jednak nie poddali się i dążyli do korzystnego wyniku, efektem czego było wygranie drugiego seta. Trzecia odsłona też była niezwykle zacięta, jednak to Holendrzy ostatecznie wyszarpali zwycięstwo. Cały mecz zakończył się wynikiem 21-12 14-21 22-20.

Po wyjściu z grupy Michał Rogalski spotkał się z Francuzem Bricem Leverdezem. Nasz zawodnik od początku toczył wyrównaną walkę, jednak to rywal w końcówce odskoczył na kilka punktów, wygrywając pierwszego seta. Drugi set należał już do Polaka, który wypracował sobie sporą przewagę i nie oddał jej już do końca. Trzecia odsłona była wyrównana, jednak po przerwie technicznej to Francuz przejął inicjatywę. Końcowy wynik spotkania 21-16 16-21 21-16.

Comments are closed.