Medal dla Polski na ME U17 – Podedworny w półfinale

Joanna Podedworny pokonała dziś reprezentantkę Szwecji Edith Urell w trzech setach 21:17 12:21 21:18 i awansowała do półfinału European U17 Championships. Nasza zawodniczka bardzo dobrze rozpoczęła mecz od wygranej w pierwszym secie. W drugim obie zawodniczki zaczęły równo, później Polka popełniała błędy, co skutkowało tym, że rywalka odskoczyła na kilka punktów i zaczęła kontrolować grę. Na szczęście w trzecim secie nasza zawodniczka szybko wyszła na prowadzenie i nie oddała go do samego końca. O finał Podedworny zagra dziś z rozstawioną z numerem drugim Rosjanką.

W drugim starciu Polaków debel Jakub Melaniuk/Szymon Ślepecki przegrał w dwóch setach z duetem Faust Kjaer/Mads Juel Moller. Nasi tylko na początku setów nawiązywali równorzędną walkę, później już Duńczycy zaczęli grać swoje i wygrali 21:10 21:14.

Comments are closed.