Mistrzostwa Europy U17: dominacja Danii i Rosji

Do Polski po raz kolejny zawitał badminton w międzynarodowym wydaniu. 369 zawodników z 39 krajów zjawiło się, by walczyć w Gnieźnie o prym w Europie. Pod tym względem Mistrzostwa Europy do lat 17 były rekordowe, ponieważ po raz pierwszy w historii turnieju zgłosiło się aż tylu graczy. Mieliśmy również polski akcent, w postaci brązowego medalu naszej singlistki Joanny Podedworny. Sponsorem Strategicznym Mistrzostw była Enea S.A.

W drużynówce wygrała reprezentacja Danii, z którą nasza reprezentacja walczyła w grupie. Możemy więc śmiało stwierdzić, że Polacy przegrali tylko jeden mecz i to z mistrzami Europy. Drugie miejsce zajęła Serba, a na trzecich uplasowały się Ukraina i Rosja.

Po turnieju reprezentacji przyszedł czas na zawody indywidualne. Najlepszy wynik spośród Polaków osiągnęła w singlu rozstawiona z numerem czwartym Joanna Podedworny. Nasza 14-letnia zawodniczka już w trakcie drużynówki udowodniła, że jest w dobrej formie, wygrywając wszystkie swoje mecze. Jako jedyna zdołała pokonać Dunkę i tym samym urwać punkt późniejszym mistrzom Europy. W turnieju indywidualnym także spisywała się świetnie, po kolei wygrywając z reprezentantkami Cypru, Bułgarii, Holandii i Szwecji. Zatrzymała się dopiero na Rosjance, późniejszej triumfatorce, z którą przegrała w dwóch setach.

Sam turniej indywidualny został zdominowany przez Duńczyków i Rosjan. Ci pierwsi wygrali trzy razy: w męskim singlu, męskim deblu oraz mikście. Rosjanie triumfowali w kobiecym singlu oraz w deblu.

Link do wyników turnieju indywidualnego:
http://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=ABF3296A-B47C-4DF2-8C9B-DD5585FC0EEC

Comments are closed.