Nowoczesny ośrodek treningowy dla reprezentacji

W dniu dzisiejszym reprezentanci Polski po raz pierwszy mieli okazję trenować w nowoczesnym ośrodku w Józefosławiu pod Warszawą. Obiekt został wyposażony w 12 kortów, oddanych do dyspozycji naszych zawodników. Ponadto kadrowicze mają dostęp do znakomicie wyposażonej siłowni, basenu, sali fitness, gabinetów masażu oraz odnowy. W najbliższym czasie obiekt przejdzie dodatkowe modernizacje na potrzeby reprezentacji.

Treningi kadry w ośrodku odbywać się będą codziennie rano i po południu. Dla zawodników z pewnością będzie to bodziec do rozwoju i sygnał, że nadchodzą lepsze czasy. Warto przypomnieć, że jeszcze rok temu, decyzją poprzedniego zarządu, który zaprzestał finansowania ośrodka szkoleniowego w Warszawie, reprezentanci zostali bez miejsca do treningu. Tym razem jest zupełnie inaczej.

Jest to kolejny krok nowego planu rozwoju polskiego badmintona i kadry narodowej. Po zatrudnieniu wysokiej klasy trenerów z Korei przyszedł czas na ośrodek treningowy z prawdziwego zdarzenia. - Z pewnością jest to najnowocześniejszy i najlepiej wyposażony obiekt, na którym do tej pory trenowała nasza reprezentacja. Zapewnienie zawodnikom najlepszych możliwych warunków było dla nas priorytetem, dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok. Jestem przekonany, że przełoży się to również na wyniki sportowe kadry. – Podsumował Marek Krajewski Prezes Polskiego Związku Badmintona.

Comments are closed.