I runda LOTTO Ekstraligi Badmintona za nami

W miniony weekend rozegrała się inauguracyjna runda LOTTO Ekstraligi Badmintona. Zaskoczeniem nie były wygrane faworytów, jednakże kilka drużyn może pochwalić się bardzo dobrym startem.

W sobotę i niedzielę w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Suwałkach odbyły się pierwsze mecze LOTTO Ekstraligi Badmintona. Jak przed każdym startem ligi jest wiele niewiadomych dotyczących formy poszczególnych zespołów. Problemów z przeciwnikami nie miał na pewno aktualny mistrz ABRM Warszawa, który wygrał wszystkie pojedynki, czym potwierdził swoje ambicje na obronę tytułu. Podobnie pozostali faworyci, czyli ubiegłoroczny finalista SKB Litpol-Malow Suwałki oraz 3 drużyna poprzedniego sezonu Hubal Białystok, którzy również zebrali komplet zwycięstw. Pozytywnie zaskoczył AZS AGH Kraków, który świetnie sprawdził się na swojej hali i odprawił z kwitkiem przyjezdnych. Pochwała należy się również KU AZS Łódź, który pomimo jednej porażki z ABRM Warszawa, zdołał wygrać pozostałe dwa starcia.

W najbardziej zaciętym meczu rundy UKS Plesbad Pszczyna zmierzył się z UKS Unią Bieruń. Zespół z Bierunia świetnie zaczął od wygranych w singlu 18-letniego Stokfisza i o rok młodszego Treckiego. Później jednak do głosu doszli rywale z Pszczyny, serię wygranych zapoczątkowała w grze pojedynczej Dagmara Pękała, a wyrównała Kornelia Marczak. Na prowadzenie wyszedł mikst Antonina Marszałek/ Tomasz Tomża, a wygraną przypieczętował debel kobiecy Marszałek/ Pękała. Na nic już nie zdała się wygrana deblistów z Bierunia i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Pszczyny.

Kolejna runda LOTTO Ekstraligi Badmintona rusza 8 grudnia.

Comments are closed.