Znamy grupy niższych lig badmintona

Ekstraliga Badmintona rusza w listopadzie, jednak już w październiku czekają nas emocje związane z pierwszą, drugą i trzecią ligą badmintona, do których mogły zgłaszać się zespoły z całej Polski. Start zaplanowany został na 19 października.

Przez ostatnie miesiące Polski Związek Badmintona prowadził nabór do pierwszej, drugiej i trzeciej ligi badmintona. Kluby i drużyny z całej Polski mogły zgłaszać się do poszczególnych rozgrywek, następnie przeprowadzony został podział na grupy według lokalizacji. Duże zainteresowanie rozgrywkami potwierdza, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Do niższych lig mogły zgłaszać się nie tylko profesjonalne kluby, ale również amatorskie zespoły (druga i trzecia liga) łącznie zgłosiło się aż 47 ekip.

- Po raz pierwszy w w historii będziemy mieć aż cztery poziomy ligowe. Intencją stworzenia niższych klas był rozwój lokalnych klubów badmintona oraz popularyzacja rozgrywek wśród grup amatorskich. Chcieliśmy również, dzięki możliwościom awansów i spadków, stworzyć bardziej emocjonujące rozgrywki, które przyczynią się do podniesienia poziomu badmintona w Polsce. Podsumował Marek Krajewski, Prezes Polskiego Związku Badmintona.

Wiodące kluby badmintona mogą wystawiać swoje drugie składy, które nie zagrałyby w Ekstralidze. Do rozgrywek zapisały się również zespoły z aspiracjami do awansu na wyższe szczeble rozgrywek oraz drużyny amatorskie, które pragną przede wszystkim dobrze się bawić.

Harmonogramy meczów ligowych

I LIGA HARMONOGRAM

II LIGA HARMONOGRAM

III LIGA HARMONOGRAM

Poniżej przedstawiamy podział na grupy w Pierwszej, drugiej i trzeciej lidze.

Comments are closed.