Medale 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity rozdane

W zakończonych dziś finałach 60. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w podwarszawskich Ząbkach oglądaliśmy pięć wyrównanych i emocjonujących pojedynków. Do walki o medale wyszło na kort łącznie 151 zawodników i zawodniczek. Pula tegorocznego czempionatu wynosiła 50.000 zł + Nagroda Specjalna – użytkowanie Toyoty Yaris przez okrągły rok.

W grze o złoty medal gry pojedynczej kobiet Joanna Rudna pokonała Weronikę Górniak  21-16, 21-8 i to właśnie do niej powędrowała nagroda specjalna w postaci Toyoty Yaris i 5000 zł. Bez wątpienia jest to dla Joanny bardzo ważny medal. Cztery lata temu po wygraniu pierwszego seta i prowadząc w drugim w finale IMP Elity doznała ciężkiego urazu kolana.

Złoty medal w grze podwójnej kobiet zdobyła para Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak pokonując Anastasiye Khomich i Karolinę Szubert 21-15, 21-19. Dla Kornelii jest to już czwarty z rzędu złoty medal w deblu kobiet.

Szymon Ślepecki i Dominika Kwaśnik pomimo wygrania pierwszego seta 21-16 nie zdołali pokonać Pawła Śmiłowskiego i Magdaleny Świerczyńskiej w meczu o tytuł mistrza Polski gry mieszanej. Przegrali dwa kolejne sety 15-21, 14-21 i na koniec meczu to Śmiłowski i  Świerczyńska cieszyli się ze zdobycia złotego medalu.

Siedemnastoletni Mateusz Golas zdobył złoty medal w grze pojedynczej mężczyzn pokonując w finale Mikołaja Szymanowskiego 21-16, 21-18.

Miłosz Bochat i Paweł Śmiłowski wygrali z Robertem Cybulskim i Szymonem Ślepeckim 21-17, 21-17 zdobywając tytuł w grze podwójnej mężczyzn.

Finał gry pojedynczej kobiet
Weronika Górniak – Joanna Rudna 16-21, 8-21

Finał gry podwójnej kobiet
Paulina Hankiewicz / Kornelia Marczak – Anastasiya Khomich / Karolina Szubert 21-15, 21-19

Finał gry mieszanej
Szymon Ślepecki / Dominika Kwaśnik – Paweł Śmiłowski / Magdalena Świerczyńska 21-16, 15-21, 14-21

Finał gry pojedynczej mężczyzn
Mateusz Golas – Mikołaj Szymanowski 21-16, 21-18

Finał gry podwójnej mężczyzn
Miłosz Bochat / Paweł Śmiłowski – Robert Cybulski / Szymon Ślepecki 21-17, 21-17