Kadra Narodowa

ELITA

(skład Kadry Narodowej Elity na I półrocze 2022)

ZAWODNICZKI

1. Adamek Wiktoria

Klub: UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
Data urodzenia: 1999

2. Dąbczyńska Wiktoria

Klub: MKS Orlicz Suchedniów
Data urodzenia: 1999

3. Hankiewicz Paulina

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2001

4. Jankowska Zuzanna

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 18.08.2002

5. Khomich Anastasiya

Klub: SKB Suwałki
Data urodzenia: 27.09.2002

6. Kwaśnik Dominika

Klub: Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle
Data urodzenia: 31.08.2001

7. Marczak Kornelia

Klub: UKS Plesbad Pszczyna
Data urodzenia: ur. 08.03.1997

8. Podedworny Joanna

Klub: UKs Unia Bieruń
Data urodzenia: ur. 19.02.2005

9. Rudna Joanna

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 12.02.1996

10. Świerczyńska Magdalena

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 04.04.1998

11. Władzinska Karolina

Klub: AZS AGH Kraków
Data urodzenia: ur. 03.11.1998

ZAWODNICY

1. Cimosz Łukasz

Klub: KS Chojnik Jelenia Góra
Data urodzenia: 2001

2. Cybulski Robert

Klub: SKB Suwałki
Data urodzenia: 1999

3. Krawczyk Adrian

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2003

4. Kwinta Dominik

Klub: MKS Spartakus Niepołomice
Data urodzenia: 27.07.2004

5. Melaniuk Jakub

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 28.09.2003

6. Stokfisz Szymon

Klub: AZS AWF Katowice
Data urodzenia: 13.09.2001

7. Mikołaj Szymanowski

Klub: Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle
Data urodzenia: 2003

8. Śmiłowski Paweł

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 26.08.1998

9. Trecki Wiktor

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 15.12.2001

MŁODZIEŻOWCY

(skład Kadry Narodowej Elity na I półrocze 2022)

ZAWODNICZKI

1. Chojnacka Dominika

Klub: KS Chojnik Jelenia Góra
Data urodzenia: 22.05.2000

2. Duda Anna

Klub: UKS Dwójka Bytów
Data urodzenia: 03.08.2001

3. Górniak Weronika

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2002

4. Hankiewicz Paulina

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2001

5. Kiryluk Aleksandra

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2002

6. Kulska Magdalena

Klub: AZS AWF Katowice
Data urodzenia: 2000

7. Miksza Olga

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 1999

8. Parysz Zuzanna

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 2000

10. Pękała Dagmara

Klub: UKS Plesbad Pszczyna
Data urodzenia: 2000

10. Tomczak Zofia

Klub: Sportowa Politechnika Gdańsk
Data urodzenia: 2002

11. Wiśniewska Ida

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2000

ZAWODNICY

1. Cimosz Łukasz

Klub: KS Chojnik Jelenia Góra
Data urodzenia: ur. 29.03.2001

2. Cybulski Robert

Klub: SKB Litpol-Malow Suwałki
Data urodzenia: 06.08.1999

3. Cybulski Szymon

Klub: Sportowa Politechnika Gdańsk
Data urodzenia: 2002

4. Dzwonnik Aleksander

Klub: Harcownik Warszawa
Data urodzenia: 03.12.2001

5. Kobzar Yevhen

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2002

6. Kordek Patryk

Klub: SKS Chojnik Jelenia Góra
Data urodzenia: 2001

7. Krajewski Piotr

Klub: ABRM   Warszawa
Data urodzenia: 16.05.1999

8 Maciąg Szymon

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2002

9. Malik Tymoteusz

Klub: MKS Stal Nowa Dęba
Data urodzenia: 21.09.1999

10. Matysiak Michał

Klub: KS Hubertus Zalesie Górne
Data urodzenia: 25.07.2000

11. Sobolewski Michał

Klub: SKB Litpol-Malow Suwałki
Data urodzenia: 07.02.1999

12. Suszyński Jakub

Klub: UKS Unia Bieruń

Data urodzenia: 2002

13. Szolc Adam

Klub: SKB Litpol-Malow Suwałki
Data urodzenia: 1999

14. Wrzalik Mikołaj

Klub: KS Badminton Kobierzyce
Data urodzenia: 2002

JUNIORZY

(skład Kadry Narodowej Elity na I półrocze 2022)

ZAWODNICZKI

1. Kosenchuk Anastasiia

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2003

2. Pławecka Julia

Klub: UKS Plesbad Pszczyna
Data urodzenia: 2003

3. Volskaya Ulyana

Klub: SKB Suwałki
Data urodzenia: 2003

4. Zimnol Daria

Klub: UKS Plesbad Pszczyna
Data urodzenia: 2003

ZAWODNICY

1. Butkus Bartłomiej

Klub: UKS Bursztyn Gdańsk
Data urodzenia: 2005

2. Buza Tomasz

Klub: UKS Milenium Warszawa
Data urodzenia: 2004

3. Danielak Maksymilian

Klub: KKS Ruch Piotrków Tryb.
Data urodzenia: 2004

4. Górniak Kacper

Klub: KS Chojnik Jelenia Góra
Data urodzenia: 2003

5. Heinke Piotr

Klub: KS Chojnik Jelenia Góra
Data urodzenia: 2003

6. Krajewski Bartosz

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2004

7. Krawczyk Adrian

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2003

8. Kwinta Dominik

Klub: MKS Spartakus Niepołomice
Data urodzenia:2004

9. Liszka Piotr

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 2004

10. Melaniuk Jakub

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia:2003

11. Niczyporuk Andrzej

Klub: AZS AWF Katowice
Data urodzenia: 2003

12. Perkowski Dawid

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2004

13. Szymanowski Mikołaj

Klub: Beninca UKS Feniks K-K
Data urodzenia: 2003

14. Tomaszewski Piotr

Klub: PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów
Data urodzenia: 2004

15. Wata Bartosz

Klub: MKS Spartakus Niepołomice
Data urodzenia: 2004

16. Wierciński Filip

Klub:KS Badminton Kobierzyce
Data urodzenia: 2003

JUNIORZY MŁODSI

(skład Kadry Narodowej Elity na I półrocze 2022)

ZAWODNICZKI

1. Czuchra Anna

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 17.03.2005

2. Jochacy Emilia

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 2006

3. Piwowar Julia

Klub: BKB SET Mazańcowice
Data urodzenia: 2005

4. Podedworny Joanna

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 19.02.2005

5. Skórkowska Gabriela

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2005

6. Stankiewicz Julia

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 20.11.2005

7. Stokfisz Kinga

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 2006

8. Styczyńska Marta

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2005

9. Węsławowicz Aleksandra

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2005

10. Wójcik Julia

Klub: Beninca UKS Feniks K-K
Data urodzenia: 2006

ZAWODNICY

11. Dydyński Arkadiusz

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 01.02.2005

12. Frańczak Jan

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 04.10.2005

13. Golas Mateusz

Klub: LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia:2006

14. Melaniuk Michał

Klub: UKS Milenium Warszawa
Data urodzenia: 2006

15. Wilczak Jan

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia:2005

MŁODZICY

(skład Kadry Narodowej Elity na I półrocze 2022)

ZAWODNICZKI

1. Bartłomiejczuk Dominika

Klub: MKS Spartakus Niepołomice
Data urodzenia: 2008

2. Jachimek Lena

Klub: KS Badminton School Gdynia
Data urodzenia: 2008

3. Janko Maja

Klub: LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia: 2007

4. Kozicka Agata

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 11.08.2008

5. Makowska Lena

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2007

6. Naumczyk Maja

Klub: LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia: 2008

7. Niczyporuk Hanna

Klub: AZS AWF Katowice

Data urodzenia: 2007

8. Stachera Hanna

Klub: UKS Plesbad Pszczyna
Data urodzenia: 2008

9. Syrek Alicja

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 2007

10. Szwarnowiecka Olga

Klub:UKS Plesbad Pszczyna
Data urodzenia: 2008

11. Wilczewska Aleksandra

Klub: SKB Suwałki
Data urodzenia: 2008

12. Zielińska Oliwia

Klub:LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia: 2007

13. Zioła Julia

Klub:AZS AWF Katowice
Data urodzenia: 2008

14. Ziółkowska Kaja

Klub: UKS Wschodnia 12 Kielce
Data urodzenia: 2008

15.Żwan Sonia

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2008

ZAWODNICY

1. Adamów Piotr

Klub: LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia:2008

2. Buda Kajetan

Klub: ABRM Warszawa
Data urodzenia: 2008

3. Budny Wojciech

Klub: Beninca UKS Feniks K-K
Data urodzenia: 2007

4. Dulemba Jakub

Klub: MKS Orlicz Suchedniów
Data urodzenia: 2009

5. Gwiazda Szymon

Klub: UKS Korona Pabianice
Data urodzenia: 2009

6. Janaszek Tadeusz

Klub: PTS Puszczykowo
Data urodzenia: 2008

7. Kiszczyk Paweł

Klub: LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia: 2008

8. Krystek Mikołaj

Klub: UKS Orbitek Straszęcin
Data urodzenia: 2008

9. Mielnik Rafał

Klub: LKS Technik Głubczyce
Data urodzenia: 2007

10. Morawski Mikołaj

Klub:KS Badminton Kobierzyce
Data urodzenia: 2007

11. Perkowski Damian

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2008

12. Pinkowicz Sebastian

Klub: UKS Unia Bieruń
Data urodzenia: 2007

13. Podkowiński Krzysztof

Klub: UKS Hubal Białystok
Data urodzenia: 2007

14. Puńko Bartosz

Klub: KS Badminton Kobierzyce
Data urodzenia: 2007

15.Zmarz Maciej

Klub: Beninca UKS Feniks K-K
Data urodzenia: 2008

Trener: Małgorzata Janiaczyk

Data urodzenia: 11 kwietnia 1985
Wykształcenie: magister (kierunek: Wychowanie Fizyczne AWF Wrocław)
Klasa trenerska: Trener II klasy badmintona, kursy trenera parabadmintona 

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zdobywczyni srebrnego medalu drużynowych Mistrzostw Europy, do 2011 roku zawodniczka Centralnego Ośrodka Szkolenia Badmintona. Jej celem trenerskim jest jak największa liczba zawodników zakwalifikowanych do igrzysk paraolimpijskich oraz oczywiście jak największa liczba medali na tej imprezie.

Fizjoterapeuta: Mateusz Spalik

Data urodzenia: 21 czerwca 1996
Wykształcenie: magister fizjoterapii AWF Warszawa, trener przygotowania motorycznego
Specjalizacja: fizjoterapia sportowa; przygotowanie motoryczne; trener funkcjonalny

Fizjoterapeuta Kadry Narodowej parabadmintona, ale też trener przygotowania motorycznego reprezentacji Polski juniorów w badmintonie. Szkoleniowiec z zakresu przygotowania motorycznego. Uczestnik kilkudziesięciu kursów, szkoleń, warsztatów i konferencji z zakresu przygotowania motorycznego oraz fizjoterapii sportowej. Nagradzany prelegent na ogólnopolskich konferencjach z zakresu fizjoterapii sportowej i przygotowania motorycznego.

Bartłomiej Mróz

Klasa parabadmintona: SU5
Data urodzenia: 9 sierpnia 1994
Miejsce urodzenia: Kędzierzyn Koźle
Klub: UKS Kłodnica Kędzierzyn Koźle

Najważniejsze osiągnięcia:
- złoty medal w singlu i deblu ME 2018
- brązowy medal na MŚ 2017
- złoty medal w deblu na ME 2014 i 2016
- srebrny medal w singlu na ME 2012, 2014, 2016
- srebrny medal w singlu na MŚ 2013 i 2015
- srebrny medal w deblu na MŚ 2013 i 2015

Jakub Sikorski

Klasa parabadmintona: WH1
Data urodzenia: 11 lipca 1975
Miejsce urodzenia: Zakopane
Klub: UKS Orły Zakopane

Najważniejsze osiągnięcia:
- złoty medal w singlu i deblu w Para-Badminton 3 Nations Tournament Wiedeń 2018
- złoty medal w singlu w Czech Para-Badminton Open 2018 

[/vc_row]

Daria Bujnicka

Klasa parabadmintona: SH6
Data urodzenia: 11 grudnia 2003
Miejsce urodzenia: Łódź
Klub: KS Badminton dla wszystkich Pabianice

Najważniejsze osiągnięcia:
- III miejsce w grze podwójnej kobiet w klasie SS6 podczas Mistrzostw Świata w Parabadmintonie (Ulsan, Korea Płd. 21-26.11.2017r.)
- III miejsce w grze mieszanej w klasie SS6 podczas VII Spanish Para-Badminton International 2018,
- III miejsce w grze deblowej w klasie SS6 podczas FZ Forza Irish Para-Badminton International 2018,
- II miejsce (Wicemistrzostwo Europy) w grze deblowej w klasie SS6 podczas VYV BWF European Para-Badminton Championships 2018,
- III miejsce w grze mieszanej w klasie SS6 podczas 5th Turkish Para-Badminton International – ENESCUP 2019,
- III miejsce w singlu kobiet w klasie SS6 podczas 5th Turkish Para-Badminton International
– ENESCUP 2019,
- II miejsce w deblu kobiet w klasie SS6 podczas YONEX Canada Para-Badminton International 2019
- I miejsce w grze mieszanej w klasie SS6 podczas YONEX Canada Para-Badminton International 2019
- III miejsce gra deblowa kobiet Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie Basel, Szwajcaria 20-25.08.2019 r.,
- III miejsce gra mieszana (Mikst) Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie Basel, Szwajcaria 20-25.08.2019

Oliwia Szmigiel

Klasa parabadmintona: SH6
Data urodzenia: 9 kwietnia 2003
Miejsce urodzenia: Łódź
Klub: AZS Umed Łódź

Najważniejsze osiągnięcia:
- srebrny medal ME 2018
- dwa brązowe medale (w deblu i grze mieszanej) ME 2018
- srebrny medal w deblu Irish Para-Badminton International 2018
- brązowy medal w grze mieszanej Irish Para-Badminton International 2018
- brązowy medal w deblu MŚ 2017

Katarzyna Ziębik

Klasa parabadmintona: SL3
Data urodzenia: 2 lutego 1971
Miejsce urodzenia: Gliwice
Klub: UKSB Milenium Warszawa

Najważniejsze osiągnięcia:
- złoty medal w singlu ME 2018
- brązowy medal w deblu ME 2018
- brązowy medal w singlu Japan Para-Badminton International 2018
- złoty medal w singlu Irish Para-Badminton International 2016

Tomasz Szwedo

Klasa parabadmintona: SL3
Data urodzenia: 29 sierpnia 1973
Miejsce urodzenia: Katowice
Klub: MKS Imielin

Denis Grzesiuk

Klasa parabadmintona: SL4
Data urodzenia: 25 grudnia 2000
Miejsce urodzenia: Kędzierzyn Koźle
Klub: MMKS Kędzierzyn Koźle

Najważniejsze osiągnięcia:

- brązowy medal w singlu w Uganda Para-Badminton International 2018

- Mistrz Polski w singlu (2019, Zakopane)

Dariusz Supel

Klasa parabadmintona: SL4
Data urodzenia: 12 lutego 1973
Miejsce urodzenia: Kędzierzyn Koźle
Klub: Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Grzegorz Jednaki

Klasa parabadmintona: SH6
Data urodzenia: 7 września 1974
Miejsce urodzenia: Wrocław
Klub: Beninca Kędzierzyn-Koźle

Najważniejsze osiągnięcia:

- brązowy medal Irish Para-Badminton International 2015

- brązowy medal w deblu na Mistrzostwach Europy 2014

Baza danych

Zaloguj się do Bazy Danych Polskiego Związku Badmintona i znajdź potrzebne informacje!