Kadra Narodowa Elity

Steve Butler

Trener Główny Kadry Narodowej Elity

Życiorys

Urodzony 27 czerwca 1963 roku, angielski były zawodnik a aktualnie trener badmintona. Jako zawodnik był m.in. wicemistrzem Europy w grze pojedynczej oraz silnym punktem drużyny angielskiej (wielokrotny medalista) w rozgrywkach drużynowych na świecie. Z kolei jako trener było dwukrotnie głównym szkoleniowcem kadry Anglii i kadry USA. W tym czasie doprowadził wielu zawodników do sukcesów międzynarodowych. W polskiej kadrze Butler bezpośrednio odpowiada za pracę z singlistami, sprawuje nadzór merytoryczny nad pozostałymi trenerami kadry oraz prowadzi cykliczne szkolenia i warsztaty trenerskie.

Robert Mateusiak

Trener Główny Kadry Narodowej Elity Gier Podwójnych Mężczyzn

Życiorys

Pięciokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (2000, 2004, 2008, 2012, 2016), ośmiokrotny medalista Mistrzostw Europy (debel oraz mikst), trzydziestokrotny Mistrz Polski Elity w deblu, zwycięzca wielu międzynarodowych turniejów badmintona, w tym Hong Kong Open i Indonesia Open. Drużynowy mistrz Polski, Danii i Francji, ćwierćfinalista w grze podwójnej w Pekinie oraz ćwierćfinalista w mikście w Londynie i Rio.  

Łukasz Moreń

Trener Główny Kadry Narodowej Elity Gier Podwójnych Kobiet

Życiorys

Wieloletni reprezentant Polski w badmintonie i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w grze pojedynczej i grze podwójnej mężczyzn, jak i w grze mieszanej, w przeszłości trener asystent młodzieżowych reprezentacji Polski. Jako zawodnik osiągał sukcesy na arenie międzynarodowej np. zdobywając złote medale m.in. na Międzynarodowych Mistrzostwach Bułgarii, Holandii i Szwajcarii.

Nadia Zięba

Asystent Trenerów Głównych Kadry Narodowej Elity

Życiorys

Mistrzyni Europy w grze mieszanej, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich na których dochodziła do ćwierćfinału w grze mieszanej, wielokrotna zwyciężczyni turniejów międzynarodowych oraz multimedalistka Mistrzostw Polski. 

Weronika Nowakowska

Trener mentalny

Życiorys

Coach mentalny sportowców, mentor i trener zmiany. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Zawodowych Studiów Coachingu indywidualnego, grupowego i zespołowego. W trakcie kariery sportowej utytułowana biathlonistka. Do jej największych sukcesów należą m.in. wicemistrzostwo Świata i Europy w biathlonie oraz trzykrotne uczestnictwo w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Paweł Gasser

Trener przygotowania fizycznego

Życiorys

Swoje długoletnie doświadczenie zdobył podczas współpracy z najlepszymi badmintonistami – Robertem Mateusiakiem i Nadią Ziebą, przygotowując polskiego miksta do zdobycia podium na Mistrzostwach Europy w 2012 roku. Na co dzień, oprócz współpracy z reprezentacją badmintona, trenuje z bokserami zawodowymi: Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem oraz Krzysztofem Głowackim.

Jakub Mikołajczyk

Fizjoterapeuta

Życiorys

Ukończył kierunek fizjoterapii na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie oraz certyfikowane szkolenie z Manualnej Medycyny Mięśniowo-Szkieletowej. Mimo młodego wieku przez 4 lata pracował w w klubie Polonia Warszawa, gdzie pełnił funkcje fizjoterapeuty w drużynach U-17 i U-19. Od 2016 roku fizjoterapeuta Kadry Narodowej Badmintona.

Kadra Narodowa U19

Jacek Hankiewicz

Trener Kadry Narodowej U19

Życiorys

Wielokrotny uczestnik i medalista mistrzostw Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Przez kilka lat był trenerem głównym kadry narodowej, wraz z którą wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Aktualnie opiekun kadry narodowej do lat 19 oraz trener główny w ABRM Warszawa.  

Jarosław Suwała

Trener Kadry Narodowej U19

Życiorys

Trener kadry narodowej do lat 19, w przeszłości również opiekun drużyn U15 i U17. Do jego osiągnięć należą m.in. medale Mistrzostw Polski w kategoriach Juniorskich oraz brązowy medal Mistrzostw Europy U17. Autor wielu publikacji dotyczących szkolenia w badmintonie. 

Kadra Narodowa U17

Wojciech Palikij

Trener Kadry Narodowej U17

Adam Załęski

Trener Kadry Narodowej U17

Kadra Narodowa U13-U15

Szymon Kostka

Trener Kadry Narodowej U13-U15

Zbigniew Jasiulewicz

Trener Kadry Narodowej U13-U15

Kamil Korbel

Trener Kadry Narodowej U13-U15

Mateusz Dynak

Trener Kadry Narodowej U13-U15

Mirosław Marek

Trener Kadry Narodowej U13-U15

Rada Trenerów

(fot. źródło własne / Facebook)

Jacek Hankiewicz
Przewodniczący

Dorota Danielak

Paweł Lenkiewicz

Krzysztof Maślanka

Wojciech Palikij

Ewidencja trenerów i instruktorów

TRENERZY KLASY MISTRZOWSKIEJ I KLASY PIERWSZEJ

1. Ryszard Borek
2. Krzysztof Englander
3. Jacek Hankiewicz
4. Bożena Haracz
5. Krzysztof Hodur
6. Leszek Jagodziński
7. Paweł Lenkiewicz
8. Henryk Nawara
9. Jerzy Szuliński
10. Marian Stelter (trener klasy mistrzowskiej)
11. Dominik Ziętek

TRENERZY KLASY DRUGIEJ

1. Kamila Augustyn
2. Bogusław Bogacewicz
3. Tadeusz Brzozowski
4. Dariusz Buza
5. Wiesław Cerazy
6. Marcin Ciok
7. Adam Cwalina
8. Marek Czapliński
9. Dariusz Czekan
10. Dorota Danielak
11. Aleksandra Dąbczyńska
12. Maciej Dąbkowski
13. Marcin Dernoga
14. Jerzy Dołhan
15. Anna Dulak
16. Katarzyna Garbacka
17. Zbigniew Gorzelany
18. Julita Grzegorzewska
19. Waldemar Grzegorzewski
20. Mirosław Guzewicz 
21. Karol Hawel
22. Rafał Hawel 
23. Jacek Jagodziński
24. Andrzej Janecki
25. Małgorzata Janiaczyk
26. Ewa Burniewicz-Jarocka
27. Magdalena Jaworek
28. Rafał Kasprów
29. Andrzej Klej
30. Robert Kowalczyk
31. Andrzej Kowalski
32. Zbigniew Krasiński
33. Katarzyna Krasowska
34. Przemysław Krawiec
35. Małgorzata Majerska
36. Klaudia Majorowa
37. Krzysztof Maślanka
38. Sławomir Moździoch
39. Tomasz Muszyński
40. Jacek Niedźwiedzki
41. Urszula Onichimiuk
42. Krzysztof Orzechowicz
43. Stefan Pawlukiewicz
44. Marian Pietruszyński
45. Beata Polaczek
46. Andrzej Rachniak
47. Andrzej Rachwał
48. Andrzej Rosiak
49. Grzegorz Rutkowski
50. Jerzy Saldat
51. Zbigniew Serwetnicki
52. Teresa Sobolewska
53. Małgorzata Sroka
54. Wojciech Szkudlarczyk
55. Agnieszka Szrajda
56. Jerzy Jr Szuliński
57. Anna Szymańska 
58. Joanna Świdnicka
59. Andrzej Świergoń
60. Michał Zakrzewski
61. Adam Załęski
62. Mariusz Zięba
63. Dominik Ziętkowski
64. Tomasz Zioło
65. Jeremi Borowiec
66. Jarosław Suwała
67. Tomasz Kamiński

INSTRUKTORZY

1. Mirosław Adamczyk
2. Bogumiła Aleksandrowicz
3. Robert Aleksandrowicz
4. Jacek Barzyk
5. Jan Bąk
6. Rafał Bąk
7. Alicja Anna Belicka
8. Aleksandra Białek
9. Anna Bieda
10. Adam Bieleniewicz
11. Mariusz Bienia 
12. Beata Bies
13. Gabriel Bobula
14. Dorota Borek-Chudek
15. Maciej Brożyna 
16. Karolina Brzezińska
17. Adam Bunio 
18. Marcin Chudek
19. Adam Cimosz
20. Adam Ciok
21. Tomasz Ciszek
22. Jan Cofała
23. Dominika Cygan
24. Mateusz Czachor
25. Mateusz Danielak
26. Maria Dąbrowska
27. Michał Derczyński
28. Andrzej Długosz
29. Monika Drapejkowska
30. Leszek Drąg
31. Katarzyna Dubiel
32. Gustaw Dudka 
33. Anna Dulak
34. Jacek Duszczyk 
35. Grzegorz Fabiszewski 
36. Ryszard Ferfecki
37. Marlena Flis
38. Robert Fraś 
39. Leszek Gabryjelski 
40. Barbara Gaca 
41. Andrzej Gajewski 
42. Sergii Garist 
43. Leszek Gasik
44. Dorota Gawrońska-Popa 
45. Joanna Głębocka 
46. Janusz Głębocki 
47. Łukasz Godek 
48. Emilia Goldwasser
49. Zbigniew Goldwasser
50. Stanisław Gorzoch
51. Przemysław Goraj
52. Iwona Górska 
53. Lidia Klaudia Grabania
54. Rafał Grenda
55. Marcin Gruszczyński 
56. Piotr Grzegorczyk
57. Dorota Grzejdak 
58. Adam Grzesiak 
59. Mateusz Gumienny
60. Mirosław Guzewicz
61. Dorota Gwiazdowska
62. Małgorzata Gwóźdź
63. Sławomir Hetmański
64. Paweł Iwaszek
65. Wojciech Łukasz Jachimek
66. Tomasz Jackowski
67. Jakub Janaszek
68. Dariusz Janik
69. Ryszard Janus
70. Ewa Buniewicz-Jarocka
71. Paweł Jarocki
72. Katarzyna Jaworska
73. Sławomir Jedynak
74. Janusz Jezierski
75. Piotr Kabata
76. Maciej Kacprzak
77. Włodzimierz Kacprzak
78. Paweł Kalinowski
79. Łukasz Kamiński
80. Beata Karchut
81. Robert Karkówko
82. Mirosław Karkut
83. Robert Karnasiewicz
84. Małgorzata Kasper
85. Marek Kazimierczak
86. Anna Kępczyńska
87. Michał Kępczyński
88. Miłosz Kielar
89. Michał Kikosicki
90. Artur Erwin Kneller
91. Justyna Knysak
92. Dariusz Kołodziej
93. Zygmunt Kołodziej
94. Anna Kołodziejczyk
95. Olga Koniuch
96. Paweł Jan Kopański
97. Zbigniew Kamil Korbel
98. Robert Korczyński
99. Zbigniew Kacprzak
100. Tomasz Kordek
101. Marzena Kossakowska
102. Szymon Kostka 
103. Bogdan Kosz 
104. Jerzy Kotek 
105. Piotr Koterba
106. Wiesław Krukowski 
107. Marian Krupa
108. Bogdan Krysiak
109. Waldemar Krynicki
110. Patrycja Ksel 
111. Monika Kubik 
112. Marek Kudela 
113. Bartosz Kukurowski
114. Bernadetta Kutacha
115. Katarzyna Kutacha
116. Waldemar Lachowski
117. Stanisława Leja
118. Marek Lenartowicz
119. Ewa Lesiuk
120. Tomasz Lipski
121. Michał Łogosz 
122. Jakub Mac 
123. Klaudia Mac 
124. Magdalena Machnik
125. Tomasz Makarewicz 
126. Rafał Malec 
127. Piotr Malik 
128. Szymon Malik
129. Zbigniew Marszałek 
130. Robert Mateusiak
131. Tomasz Bogdan Matoga
132. Hubert Matula 
133. Magdalena Matula
134. Tomasz Mazur
135. Krzysztof Michalik
136. Mateusz Mikołajczak 
137. Michał Milcarz 
138. Jakub Morawski
139. Łukasz Moreń
140. Paweł Moskal
141. Maciej Mróz 
142. Anna Narel 
143. Paweł Niewoliński 
144. Mariusz Nogal
145. Robert Nowak
146. Jarosław Ociepa 
147. Marcin Ociepa
148. Marta Ogonowska 
149. Magdalena Okupniak 
150. Dariusz Opatrzyk 
151. Krzysztof Orzechowicz 
152. Łukasz Orzęcki 
153. Iwona Palczak
154. Wojciech Palikij 
155. Piotr Pamięta
156. Robert Pantoła 
157. Tomasz Partyka
158. Huber Pączek
159. Dariusz Piekarz
160. Małgorzata Piekarz
161. Michał Pietrasik
162. Ewa Piotrowska
163. Katarzyna Piskorz
164. Monika Plata
165. Damian Pławecki
166. Maria Pocztowiak 
167. Maria Pocztowiak 
168. Marek Podgórski
169. Beata Polewka
170. Wojciech Poszelężny
171. Tomasz Pyć
172. Dariusz Rachwał
173. Mariusz Rakowicz
174. Wojciech Rembiszewski
175. Michał Rogalski
176. Marek Rosa
177. Katarzyna Różycka
178. Jan Rudziński
179. Urszula Patrycja Rumak
180. Jerzy Rybicki
181. Dariusz Sabramowicz
182. Andrzej Saczuk
183. Sebastian Sado 
184. Agnieszka Safian
185. Kamilla Sagan-Gałązka
186. Jan Sagun
187. Mateusz Sidor
188. Zbigniew Siępak
189. Anna Siuda
190. Piotr Skrzek
191. Paweł Skrzek 
192. Adam Słomka 
193. Mariusz Smolich
194. Adam Sobolewski
195. Jacek Sokołowski
196. Jakub Sowiński
197. Dariusz Stańko
198. Grzegorz Stańko
199. Wojciech Stańko
200. Michał Stebnicki
201. Kinga Ilona Stefańska
202. Piotr Suchanek
203. Piotr Surowiec
204. Jarosław Suwała
205. Alina Świtek
206. Karolina Szczeblewska
207. Marek Szcześniewski
208. Marzena Szczypkowska
209. Dawid Szlajnda
210. Tomasz Piotr Szlęk 
211. Czesław Szwabczyński 
212. Mateusz Szydłowski 
213. Agnieszka Szymaszek 
214. Marzena Świerczyńska
215. Andrzej Świergoń 
216. Radosław Tomaszewski 
217. Przemysław Wacha 
218. Sonia Wachowska
219. Piotr Wasik 
220. Cezary Wasilewski 
221. Piotr Watoła
222. Dorota Wikło 
223. Dominik Wiktor 
224. Jadwiga Wilk
225. Jerzy Wilkiewicz 
226. Mariusz Wiśniewski 
227. Antoni Wiśniowski
228. Zdzisław Włodarczyk 
229. Marta Wojciechowska
230. Daniel Wojniak 
231. Mariusz Wójcik
232. Andrzej Wróblewski 
233. Janusz Wróblewski
234. Adam Wszeborowski 
235. Andrzej Zając 
236. Renata Zająć 
237. Anna Zalewska 
238. Zuzanna Zielińska 
239. Nadieżda Zięba 
240. Dominik Ziętek 
241. Oliwia Zimniewska
242. Łukasz Kamil
243. Zbigniew Żebrowski
244. Svitlana Kosenchuk
245. Patrycja Jonderko
246. Filip Przyjemski
247. Tomasz Ciszek 
248. Jan Bąk Jan
249. Monika Drapejkowska 
250. Piotr Grzegorczyk 
251. Małgorzata Gwóźdź 
252. Ryszard Janus 
253. Sławomir Jedynak
254. Anna Kępczyńska
255. Michał Kępczyński
256. Jerzy Kotek
257. Patrycja Ksel 
258. Tomasz Mazur
259. Michał Milcarz
260. Tomasz Partyka
261. Katarzyna Różycka
262. Agnieszka Safian
263. Anna Siuda
264. Mariusz Smolich
265. Alina Switek
266. Marzena Szczypkowska 
267. Radosław Tomaszewski
268. Dorota Wikło
269. Anna Zalewska
270. Beata Bocheńska
271. Zofia Bzdręga 
272. Małgorzata Duda
273. Kiepas Kiepas
274. Dawid Kondek 
275. Jolanta Kubasiewicz
276. Agnieszka Kwiecień
277. Jerzy Malec
278. Monika Marzec 
279. Łucja Niewadzka
280. Renata Rolak
281. Sławomir Skiba 
282. Michał Stebnicki
283. Adriana Tarach 
284. Agata Wątorska
285. Beata Woźniak
286. Mariusz Wojtachnio
287. Szymon Ubażak 
288. Krzysztof Baczewski 
289. Urszula Błasiak 
290. Łukasz Borycki
291. Marta Brożek 
292. Iwona Bryk 
293. Anna Chłopecka 
294. Agata Frankowicz
295. Renata Jadwidzic
296. Marcin Janowski
297. Marek Jędrasik
298. Łukasz Łygan
299. Rafał Malicki 
300. Bogusław Mączyński 
301. Małgorzata Miernik
302. Arkadiusz Muzoł 
303. Bożena Nalepa 
304. Lidia Obarzanek
305. Zbigniew Płaneta 
306. Marek Purchla 
307. Aleksandra Skrzyńska
308. Sylwester Spelak
309. Paweł Szczepaniak 
310. Mariusz Sztorc 
311. Agata Szybalska
312. Artur Szymkiewicz 
313. Marcin Śladowski 
314. Krzysztof Wiśniewski 
315. Grzegorz Woś 
316. Urszula Woźniak 
317. Emil Działoszyński
318. Paweł Wojciechowski
319. Damian Woźniak
320. Aleksandra Bielska 
321. Sebastian Suwała 
322. Andrzej Gajewski
323. Dorota Popa-Gawrońska
324. Marcin Krawczyk 
325. Michał Pietrasik 
326. Tamara Siemieniuk
327. Jerzy Szałapski 
328. Michał Szkudlarczyk 
329. Michał Zachewicz 
330. Monika Kopka
331. Beata Filipowicz
332. Barbara Skrzypek
333. Rafał Wiórek
334. Aneta Szczepańska
335. Dorota Świderska
336. Jakub Janisz
337. Dariusz Gorzelak
338. Sylwia Blaszyńska
339. Ewelina Wołowiec
340. Wojciech Ziębiński
341. Anna Tokarska
342. Sławomir Bicz
343. Dorota Pszczoła
344. Artur Błach
345. Paweł Rutkowski
346. Jarosław Januchta
347. Damian Stefańczyk
348. Marzena Kutera
349. Konrad Sulik
350. Robert Lalewicz
351. Wojciech Poznański 
352. Katarzyna Piskorska
353. Mariusz Nogal 
354. Magdalena Nogal
355. Adam Juszczyk
356. Tomasz Mądry
357. Arkadiusz Czochrowski 
358. Aleksandra Walaszek 
359. Karol Wojtachnia
360. Daniel Gujski 
361. Aleksandra Bartenbach-Cwalina
362. Wiesław Krukowski
363. Joanna Stanisz
364. Paweł Działo
365. Dariusz Łuczak
366. Anna Wrona
367. Edyta Ciżyńska
368. Barbara Złocka
369. Maciej Borowski
370. Maciej Ściga
371. Paweł Błajszczak
372. Krystyna Idzik 
373. Agnieszka Pietkowska
374. Anna Wrona
375. Beata Wiater
376. Diana Kozioł
377. Elżbieta Radosz
378. Witold Nowakowski
379. Marcin Marzec
380. Robert Kuśmira
381. Karol Błajszczak
382. Iwona Mazur
383. Dariusz Szewczak
384. Krzysztof Wiśniowski
385. Zbigniew Szczerba
386. Monika Sikora
387. Artur Cebula
388. Martyna Duszeńko
389. Marcin Paszyn
390. Maciej Broniecki
391. Beata Boczar
392. Marta Wójcik
393. Małgorzata Biłoka
394. Aleksander Wdowiak
395. Dariusz Cierebiej
396. Jacek Wituch
397. Aneta Niklas
398. Adam Gębala
399. Andrzej Kłódkowski
400. Andrzej Szymczyk
401. Marek Grobel
402. Przemysław Goraj
403. Artur Roslaniec
404. Filip Przyjemski
405. Marek Gałczyński
406. Agnieszka Kot
407. Adam Choroś
408. Aleksandra Felska
409. Jacek Szymczak
410. Bartosz Szukała
411. Adrian Jaśkowiak
412. Damian Jaśkowiak
413. Katarzyna Kistowska
414. Mateusz Wilczek
415. Agnieszka Skrobisz
416. Jerzy Nowak
417. Katarzyna Jańska
418. Robert Brojek
419. Bartosz Frontczak
420. Aleksandra Pałka
421. Marek Machiński
422. Artur Ułański
423. Tomasz Mikołąjczyk
424. Mariola Socha-Kowalska
425. Dawid Maron
426. Svietlana Kosenchuk
427. Daniela Bielińska
428.Elżbieta Borowiecka
429. Szymon Kukier
430. Joanna Morciniec
431. Tomasz Szwedo
432. Inna Sebova
433. Dariusz Augustyńczyk
434. Danuta Korbel
435. Michał Kikosicki
436. Wojciech Szczegielniak
437. Robert Nowakowski
438. Piotr Watoła
439. Patryk Szymoniak
440. Michał Bochat
441. Bartosz Markiewicz
442. Maciej Kietliński
443. Kornelia Marczak
444. Wojciech Kamola
445. Michał Nowak
446. Mateusz Dubowski
447. Piotr Pakuła
448. Marta Kolimaga
449. Tomasz Suchorab
450. Paweł Lepianka
451. Piotr Ratusiński
452. Adam Wawrzyniak
453. Dominik Stebnicki
454. Anna Debska
455. Alan Ostrowski
456. Marta Watrakiewicz
457. Dawid Nartowski
458. Michał Hoffman
459. Marcin Boch
460. Magdalena Kulska
461. Mirosław Marek
462. Paweł Prądziński
463. Mateusz Dynak
464. Zbigniew Jasiulewicz
465. Sławomir Kowalski
466. Wiktor Krawczyk
467. Mirosław Marek
468. Magdalena Zalewska-Rębacz
469. Janusz Stachoń-Goł
470. Krzysztof Turek

Szkolenia dla trenerów

Światowa Federacja Badmintona w ramach wsparcia rozwoju początkujących trenerów udostępniła materiały szkoleniowe w formie klipów obrazujących podstawy techniki uderzeń i pracy nóg w badmintonie.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie BWF Film Szkoleniowy pt. „Podstawy nauki gry w badmintona” przedstawia wszystko, co jest konieczne dla doskonałego opanowania podstaw techniki badmintona. DVD jest przeznaczone dla zawodników uczących się samodzielnie, jako uzupełnienie podstawowego treningu, a także dla instruktorów uczących początkujących graczy. Film z napisami w języku polskim. Film można zamówić u dystrybutora marki Yonex w Polsce www.yonex.com.pl

Baza danych

Zaloguj się do Bazy Danych Polskiego Związku Badmintona i znajdź potrzebne informacje!