Aktualności

Na zakończenie eliminacji przegrywamy z Belgią

W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych zagraliśmy z gospodarzami grupy – reprezentacją Belgii. Niestety, mimo walki, nasza drużyna musiała uznać wyższość przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

W pierwszym starciu Anastasia Khomich po prawie 40 minutach uległa bardziej doświadczonej Lianne Tan w dwóch setach 21-17 21-16. Belgowie na 2:0 podwyższyli dzięki Maxime Moreels, który w singlu pokonał Mikołaja Szymanowskiego. Kontaktowy punkt wywalczyły nasze deblistki. Wiktoria Dąbczyńska z Karoliną Szubert wygrały duetem Lise Jaques/Lien Lammertyn 21-10 21-12. Niestety już w kolejnym starciu rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą deblistów, którzy zwyciężyli z Jakubem Melaniukiem i Szymonem Ślepeckim 21-12 22-20. Ostatni punkt dla nas wywalczył mikst Paweł Śmiłowski/ Wiktoria Adamek, który w trzech setach pokonał rywali 16-21 21-14 21-15.