Parabadminton

Informacje

Zawodnicy trenują w macierzystych klubach pod obserwacją trenerów klubowych. Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy są w kontakcie z trenerem kadry. Spotykają się na zgrupowaniach, wspólnych treningach w różnych lokalizacjach, na sparingach, ale też uczestniczą w rozgrywkach z osobami pełnosprawnymi w ramach podnoszenia swojego poziomu zaawansowania oraz doświadczenia. Cel najbliższej akcji szkoleniowej – sprawdzenie postępów, doskonalenie umiejętności, zgrywanie zawodników w parach przed ME.

PLANOWANE AKCJE:

II Polish Open Baukrane Zakopane 2020 – 18–19 września 2020
Mistrzostwa Europy Dublin 2020 – 6–11 października 2020 (przełożone na kolejny rok)
Zgrupowanie regeneracyjne – listopad 2020

 

Trener: Małgorzata Janiaczyk

Data urodzenia: 11 kwietnia 1985
Wykształcenie: magister (kierunek: Wychowanie Fizyczne AWF Wrocław)
Klasa trenerska: Trener II klasy badmintona, kursy trenera parabadmintona 

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zdobywczyni srebrnego medalu drużynowych Mistrzostw Europy, do 2011 roku zawodniczka Centralnego Ośrodka Szkolenia Badmintona. Jej celem trenerskim jest jak największa liczba zawodników zakwalifikowanych do igrzysk paraolimpijskich oraz oczywiście jak największa liczba medali na tej imprezie.

Fizjoterapeuta: Mateusz Spalik

Data urodzenia: 21 czerwca 1996
Wykształcenie: magister fizjoterapii AWF Warszawa, trener przygotowania motorycznego
Specjalizacja: fizjoterapia sportowa; przygotowanie motoryczne; trener funkcjonalny

Fizjoterapeuta Kadry Narodowej parabadmintona, ale też trener przygotowania motorycznego reprezentacji Polski juniorów w badmintonie. Szkoleniowiec z zakresu przygotowania motorycznego. Uczestnik kilkudziesięciu kursów, szkoleń, warsztatów i konferencji z zakresu przygotowania motorycznego oraz fizjoterapii sportowej. Nagradzany prelegent na ogólnopolskich konferencjach z zakresu fizjoterapii sportowej i przygotowania motorycznego.

Bartłomiej Mróz

Klasa parabadmintona: SU5
Data urodzenia: 9 sierpnia 1994
Miejsce urodzenia: Kędzierzyn Koźle
Klub: UKS Kłodnica Kędzierzyn Koźle

Najważniejsze osiągnięcia:
– złoty medal w singlu i deblu ME 2018
– brązowy medal na MŚ 2017
– złoty medal w deblu na ME 2014 i 2016
– srebrny medal w singlu na ME 2012, 2014, 2016
– srebrny medal w singlu na MŚ 2013 i 2015
– srebrny medal w deblu na MŚ 2013 i 2015

Jakub Sikorski

Klasa parabadmintona: WH1
Data urodzenia:
11 lipca 1975
Miejsce urodzenia: Zakopane
Klub:
UKS Orły Zakopane

Najważniejsze osiągnięcia:
– złoty medal w singlu i deblu w Para-Badminton 3 Nations Tournament Wiedeń 2018
– złoty medal w singlu w Czech Para-Badminton Open 2018 

Daria Bujnicka

Klasa parabadmintona: SH6
Data urodzenia:
11 grudnia 2003
Miejsce urodzenia:
Łódź
Klub:
KS Badminton dla wszystkich Pabianice

Najważniejsze osiągnięcia:
– III miejsce w grze podwójnej kobiet w klasie SS6 podczas Mistrzostw Świata w Parabadmintonie (Ulsan, Korea Płd. 21-26.11.2017r.)
– III miejsce w grze mieszanej w klasie SS6 podczas VII Spanish Para-Badminton International 2018,
– III miejsce w grze deblowej w klasie SS6 podczas FZ Forza Irish Para-Badminton International 2018,
– II miejsce (Wicemistrzostwo Europy) w grze deblowej w klasie SS6 podczas VYV BWF European Para-Badminton Championships 2018,
– III miejsce w grze mieszanej w klasie SS6 podczas 5th Turkish Para-Badminton International – ENESCUP 2019,
– III miejsce w singlu kobiet w klasie SS6 podczas 5th Turkish Para-Badminton International
– ENESCUP 2019,
– II miejsce w deblu kobiet w klasie SS6 podczas YONEX Canada Para-Badminton International 2019
– I miejsce w grze mieszanej w klasie SS6 podczas YONEX Canada Para-Badminton International 2019
– III miejsce gra deblowa kobiet Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie Basel, Szwajcaria 20-25.08.2019 r.,
– III miejsce gra mieszana (Mikst) Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie Basel, Szwajcaria 20-25.08.2019

Oliwia Szmigiel

Klasa parabadmintona: SH6
Data urodzenia:
9 kwietnia 2003
Miejsce urodzenia:
Łódź
Klub:
AZS Umed Łódź

Najważniejsze osiągnięcia:
– srebrny medal ME 2018
– dwa brązowe medale (w deblu i grze mieszanej) ME 2018
– srebrny medal w deblu Irish Para-Badminton International 2018
– brązowy medal w grze mieszanej Irish Para-Badminton International 2018
– brązowy medal w deblu MŚ 2017

Katarzyna Ziębik

Klasa parabadmintona: SL3
Data urodzenia:
2 lutego 1971
Miejsce urodzenia:
Gliwice
Klub:
UKSB Milenium Warszawa

Najważniejsze osiągnięcia:
– złoty medal w singlu ME 2018
– brązowy medal w deblu ME 2018
– brązowy medal w singlu Japan Para-Badminton International 2018
– złoty medal w singlu Irish Para-Badminton International 2016

Tomasz Szwedo

Klasa parabadmintona: SL3
Data urodzenia:
29 sierpnia 1973
Miejsce urodzenia:
Katowice
Klub:
MKS Imielin

Denis Grzesiuk

Klasa parabadmintona: SL4
Data urodzenia:
25 grudnia 2000
Miejsce urodzenia:
Kędzierzyn Koźle
Klub:
MMKS Kędzierzyn Koźle

Najważniejsze osiągnięcia:

– brązowy medal w singlu w Uganda Para-Badminton International 2018

– Mistrz Polski w singlu (2019, Zakopane)

Dariusz Supel

Klasa parabadmintona: SL4
Data urodzenia: 12 lutego 1973
Miejsce urodzenia: Kędzierzyn Koźle
Klub: Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Grzegorz Jednaki

Klasa parabadmintona: SH6
Data urodzenia: 7 września 1974
Miejsce urodzenia: Wrocław
Klub: Beninca Kędzierzyn-Koźle

Najważniejsze osiągnięcia:

– brązowy medal Irish Para-Badminton International 2015

– brązowy medal w deblu na Mistrzostwach Europy 2014