Pierwsze wyniki Pucharu Polski 2022

Za nami pierwsza seria spotkań Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie 2022.

Drużyna kobiet AZS AWF Katowice pokonała KS Badminton Kobierzyce 4:1.

Maja Janko i Magdalena Kulska zdobyły pierwszy punkt wygrywając z Aleksandrą Białek i Dominiką Chojnacką 21:11, 21:19. Hanna Niczyporuk i Olga Tykhorskaya wygrały mecz walkowerem. Olga Tykhorskaya pokonała Julie Szajner w dwóch setach 21:14, 21:6. Natomiast Maja Janko wygrała z Dominika Chojnacką 21:7, 21:11. Punkt dla drużyny KS Badminton Kobierzyce wywalczyła Aleksandra Białek pokonując Hannę Niczyporuk w trzech setach 16:21, 21:20, 21:13.

Drużyna mężczyzn AZS AGH Kraków wygrała z WWL Badminton Club Grupa Cygan 4:1

Marcin Kalitka i Szymon Stokfisz wygrali z Aleksandrem Dzwonnikiem i Michałem Walentkiem 21:5, 21:8. Natomiast Jan Lewandowski i Maciej Słania musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając z Adrianem Kocem i Michałem Zakrzewskim 10:21, 11:21. Szymon Stokfisz pokonał Michała Walentka 21:18, 21:16. A w drugim singlu Marcin Kalitka wygrał z Adrianem Kocem 21:10, 21:14. W ostatnim singlu Jan Lewandowski zwyciężył z Aleksandrem Dzwonnikiem 21:11, 21:19.

Zespół kobiet OSSM-SMS Białystok wygrał SKB Suwałki 3:2

Pierwszego debla wygrały zawodniczki SKB Aleksandra Goszczyńska i Uliana Volskaya pokonując Aleksandrę Radziszewską i Julie Stankiewicz 21:15, 21:17. W drugim pojedynku Karolina Szubert zrezygnowała z powodu kontuzji przegrywając debla z Oliwią Niedźwiedzką przeciwko Viktorii Pletsiukhovej i Veranice Stankievich 2:5. Aleksandra Radziszewska uległa Ulianie Volskiej 11:21, 12:21. Viktoria Pletsuikova w ciężkich trzech setach wywalczyła punkt dla OSSM-SMS 19:21, 21:19, 21:13. Zwycięski punkt dla drużyny z Białegostoku zdobyła Julia Stankiewicz wygrywając z Aleksandrą Goszczyńską 21:14, 21:10.

Zespół mężczyzn OSSM-SMS Białystok zwyciężył z KS Badminton Kobierzyce 3:2

Dawid Perkowski i Maksymilian Danielak przegrali pierwszego debla z Łukaszem Cimoszem i Piotrem Heinke 14:21, 14:21. Kacper Górniak i Patryk Kordek pokonali Jana Frańczaka i Krzysztofa Podkowińskiego w trzech setach 17:21, 21:16, 21:20. Natomiast Maksymilian Danielak zdobył pierwszy punkt dla drużyny wygrywając z Łukaszem Cimoszem 21:14, 21:10. Dawid Perkowski zwyciężył z Patrykiem Kordkiem 21:18, 21:19. Trzeci i zwycięski punkt dla białostoczan zdobył Krzysztof Podkowiński wygrywając z Adamem Bogaczem 21:10, 21:15.