Polacy wygrali Slovak Junior International 2022

W miniony weekend w słowackim Trenczynie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Słowacji U19 w Badmintonie. Polscy badmintoniści wystąpili w rolach głównych wygrywając dwie kategorie, a w dwóch kolejnych stając na podium.

Niepokonany w Trenczynie był Mateusz Golas, który w grze pojedynczej pokonał wszystkich przeciwników. O mały włos, a mielibyśmy dwóch polskich zawodników w finale, ale Jan Wilczak minimalnie uległ Słoweńcowi, którego w finale pokonał Mateusz.

W grze podwójnej mężczyzn Polacy również byli najlepsi. Para Bartłomiej Butkus/Mateusz golas nie dała szans rywalom pokonując w finale Czechów. Z kolei w finale gry podwójnej kobiet wystąpiły Martyna Kowalczyk i Julia Piwowar. Polki jednak uległy parze z Czech, zdobywając srebrny medal.

Z kolejnym medalem ze Słowacji wrócili również Bartłomiej Butkus i Julia Piwowar, bowiem odpadli z turnieju dopiero po grze półfinałowej. Triumfowali Czesi.

Mateusz Golas jest aktualnym liderem (stan na 28.11) rankingu BEC Junior Circuit Ranking w grze pojedynczej, a Jan Wilczak plasuje się na 8. pozycji. Z kolei Bartłomiej Butkus jest drugi w rankingu gry podwójnej, tracąc do lidera zaledwie 5 oczek.

Natomiast w rankingu BEC European U17 Ranking liderem w grze pojedynczej jest Mateusz Golas, w grze pojedynczej kobiet czwarta jest Maja Janko, a trzecią i czwartą pozycję w rankingu gry podwójnej zajmują Mikołaj Morawski i Krzysztof Podkowiński.