Polacy ze złotem w Polish U17 International w dwóch kategoriach

Polscy badmintoniści zdobyli dwa złote medale w międzynarodowym turnieju Polish U17 International, który w miniony weekend zakończył się w Suwałkach. Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w grze mieszanej i grze podwójnej mężczyzn, a kolejne medale srebrny i trzy brązowe zdobyli w grze pojedynczej mężczyzn i grze pojedynczej kobiet oraz grze podwójnej mężczyzn i grze mieszanej.

W turnieju wystartowało 174 młodych badmintonistów z całej Europy. W sumie reprezentowanych było 18 krajów, w tym Izrael i Armenia. Polacy należeli do najsilniejszych punktów we wszystkich kategoriach.

Złote medale zdobyli Krzysztof Podkowiński i Maja Janko w grze mieszanej. W tej samej kategorii po brąz sięgnęli Paweł Kiszczyk i Aleksandra Wilczewska.
W grze podwójnej złoto po pokonaniu w finale pary ukraińskiej zdobyli Mikołaj Morawski i Krzysztof Podkowiński i również brąz w męskim deblu zaliczyli Paweł Kiszczyk i Damian Perkowski.
W grach pojedynczych srebro dla Sebastiana Pinkowicza i brąz dla Marii Kisiel.

Pełne wyniki w serwisie turniejowym

W Suwałkach równolegle toczył się równie turniej dla zawodników młodszych kategorii wiekowych. Malow Festiwal Badmintona zgromadził w sumie niemal 400 badmintonistów.