Znakomicie zaprezentowali się polscy badmintoniści w turnieju FZ FORZA Norwegian International 2023, który odbył się w Sandefjord w południowej Norwegii. Polacy zapewnili sobie trzy medale, w tym złoty w mikście. W turnieju wystartowało 20 polskich badmintonistów.

Robert Cybulski i Kornelia Marczak wygrali turniej FZ FORZA Norwegian International 2023 w grze mieszanej. Polacy nie dali szans szwedzkiej parze Jacob Ekman/Nathalie Wang, wygrywając w finale 21:18, 22:20. To pierwsze zwycięstwo pary Cybulski/Marczak w turnieju International tej jesieni. Dobrze dysponowani Polacy wyeliminowali w południowej Norwegii kolejno Holendrów, Szwedów, Francuzów i znów Szwedów.

Po sobotnich ćwierćfinałach i półfinałach Polacy występujący w turnieju zapewnili sobie trzy krążki międzynarodowych mistrzostw Norwegii. Udziałem polskich zawodników stały się również dwa brązowe medale w singlu i deblu kobiet.

Swój udział na pojedynkach ćwierćfinałowych zakończyli Wiktor Trecki/Paulina Hankiewicz, którzy ulegli parze ze Szwecji Jakobowi Ekmanowi i Nathalie Wang (17:21, 22:24) oraz Anastasia Khomich i Daria Zimnol, które musiały uznać wyższość Francuzek Sharone Bauer i Emilie Vercelot (14:21, 20:22), a także Wiktoria Dąbczyńska i Zuzanna Jankowska, które po trzech setach uległy Estonkom (21:14, 16:21, 16:21).

W półfinale zobaczyliśmy za to Wiktorię Dąbczyńską (singiel), która nie zdołała pokonać Dunki Iriny Amalie Andersen i uległa w dwóch setach 9:21, 21:23 oraz parę Paulina Hankiewicz/Kornelia Marczak, które z kolei uległy parze z Estonii 18:21, 10:21. To dwa brązowe krążki polskich reprezentantów, które zapewnili swobie awansując do gier półfinałowych.