Eliminacje ME: Porażka z Anglikami na koniec eliminacji

Polska reprezentacja zakończyła turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w angielskim Milton Keynes. W ostatnim spotkaniu grupowym Polacy ulegli gospodarzom, Anglikom 0:5.

Angielska reprezentacja była w tym spotkaniu wyraźnie lepsza i w każdym pojedynku zdobyła punkt. Polacy zdołali nawiązać walkę z angielskim zespołem w dwóch z nich. W grze podwójnej mężczyzn i grze mieszanej, jednak obie zakończyły się zwycięstwem Brytyjczyków.

Spotkanie z Anglią rozpoczęło się od pojedynku Dominika Kwinty z Johnnie Torjussenem. Anglik pokonał naszego reprezentanta po zaledwie 22 minutach walki. W kolejnym pojedynku Chloe Birch wygrała się z Wiktorią Dąbczyńską w dwóch setach, a pierwszego seta Polacy zdobyli dopiero w grze podwójnej, kiedy Miłosz Bochat i Robert Cybulski bardzo udanie otworzyli wynik pojedynku z Benem Lane i Seanem Vendy. Ostatenie to jednak Anglicy byli górą po 50 minutowej trzysetowej walce.

W grze podwójnej kobiet Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik uległy w dwóch setach Chloe Birch i Lauren Smith, a w ostatniej grze spotkania, podobnie jak w deblu mężczyzn Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska urwali seta Anglikom, ale ostatecznie ulegli po 44 minutowej walce.

Anglia – Polska 5:0
Johnnie Torjussen – Dominik Kwinta 21-8 21-10
Chloe Birch – Wiktoria Dąbczyńska 21-11 21-14
Ben Lane/Sean Vendy – Miłosz Bochat/Robert Cybulski 21-23 21-11 21-14
Chloe Birch/Lauren Smith – Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak 21-14 21-15
Gregory Mairs/Jenny Moore – Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 19-21 21-11 21-10