Siedem medali Polaków w Yonex Polish Masters U17 w Białymstoku

Turniej Yonex Polish Masters U17, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski odbył się w Białymstoku w dniach 24-26 maja. W zawodach udział wzięło 113 zawodników z kilku krajów Europy. Największa była oczywiście reprezentacja Polski, która liczyła 58 zawodników i zawodniczek. Nasi reprezentanci zdobyli 7 medali. Trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Tylko w singlu mężczyzn nie udało się stanąć naszym reprezentantom na podium.

Rozstawiony z nr 1 Vladyslav Kunin (Ukraina) wygrał finał męskiego singla z Kalyanem Manoj (Anglia) 21-19, 20-22, 21-16. Był to jedyny finał bez udziału naszych reprezentantów.

W finale singla kobiet Olga Szwarnowiecka mimo przegranego pierwszego seta wygrała z rozstawioną z nr. 1 Journe Salnaite (Litwa) 19-21, 22-20, 21-18.

Dwa polskie deble spotkały się w finale gry podwójnej mężczyzn. Paweł Kiszczyk i Damian Perkowski pokonali Jakuba Dulembę i Mikołaja Krystka 21-15, 21-15.

Dominika Bartłomiejczuk i Lena Makowska przegrały w finale gry podwójnej kobiet z Jore Kavaliauskaite i Jorune Salnaite (Litwa)  18-21, 10-21.

W mikście w polsko-polskim pojedynku górą byli Paweł Kiszczyk i Aleksandra Wilczewska, którzy pokonali 22-20, 21-19 Damiana Perkowskiego i Dominikę Bartłomiejczuk. Brązowy medal dorzuciła para Mikołaj Krystek i Olga Szarnowiecka.