W Międzynarodowych Parabadmintonowych Mistrzostwach Bahrajnu odbywających się w dniach 17-23 maja nasi reprezentanci zdobyli trzy brązowe medale!

Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel zajęły drugie miejsce w grupie B kategorii SH 6. W półfinale grały z pochodzącym z Peru męskim deblem. Mimo poświęcenia i walki o każdą lotkę nasze Panie musiały uznać wyższość Panów. Nilton QUISPE IGNACIO i Hector Jesus SALVA TUNQUE wygrali 2:0 (21-17, 21-15). Daria i Oliwia wracają z bliskiego wschodu z brązowym medalem, a z egzotycznej Tajlandii ze złotem.

Bartłomiej Mróz zdobył w Bahrajnie dwa brązowe medale. Pierwszy w półfinale singla męskiego kategorii SU 5 a drugi w grze podwójnej mężczyzn w parze z Turkiem Ilkerem Tuzcu.

Na kolejne zawody nasi parabadmintoniści udadzą się do Ottawy, gdzie odbędzie się Canada Para Badminton International 2023.