Kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Juniorów 2022

Polska reprezentacja zakończyła rozgrywki grupowe na drugiej pozycji po sobotnim zwyciestwie z Estonią. Zacięty pojedynek nasza drużyna zakończyła wynikiem 3:2. Swoje gry wygrali singlistka Maja Janko i dwie pary gier podwójnych Bartosz Krajewski/Dominik Kwinta oraz Anna Czuchra/Aleksandra Węsławowicz.

Spotkanie z Estonią rozpoczął Mateusz Golas, który po dwóch setach uległ estońskiemu singliście Tauriemu Kilkowi 15:21, 19:21. Wyrównanie wyniku spotkania nastąpiło po pojedynku singlowym kobiet, w którym Maja Janko pokonała w dwóch setach Marelle Salu 21:11, 21:16.

Nasza reprezentacja skutecznie rozstrzygnęła na swoją korzyść dwie kolejne gry, w których się spotkały pary deblowe. Najpierw Bartosz Krajewski i Dominik Kwinta po trwającym 42 minuty pojedynku pokonali estońską parę Mario Kirisma/Robin Schmalz 21:23, 21:12, 21:16, a potem Anna Czuchra i Aleksandra Węsławowicz pokonały gładko parę Katariin Jagomagi/Emili Parism 21:11, 21:12.

Wynik spotkania na 3:2 dla Polski ustaliła gra par mieszanych Jan Franczak/Julia Piwowar – Tauri Kilk/Elisaveta Berik. Lepsi okazali się Estończycy, którzy wygrali 21:16, 21:7.

Awans z grupy 5 Mistrzostw Europy Juniorów wywalczyła reprezentacja Czech, która spotka się w ćwierćfinale z ósmeką najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. Polska reprezentacja zajęła miejsca 9-16 w turnieju.

Od poniedziałku startują indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów, w których zobaczymy polskich zawodników.

.

Bezpośredni link do platformy streamingowej (oraz retransmisyjnej)

Polskę reprezentują Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok), Julia Piwowar (KB Set Mazańcowice), Maja Janko (LKS Technik Głubczyce), Aleksandra Węsławowicz
(ABRM Warszawa), Anna Czuchra (UKS Unia Bieruń), Dominik Kwinta (UKS Spartakus Niepołomice), Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce), Jan Frańczak (UKS
Hubal Białystok), Jan Wilczak (ABRM Warszawa), Bartosz Krajewski (ABRM Warszawa) oraz Maksymilian Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski).

Trenerzy Paweł Lenkiewicz, Dominik Ziętek, Michał Rogalski.