Polska porażka z Czechami. Wyrównane pojedynki

Polska reprezentacja przegrała z reprezentacją Czech w drugiej serii spotkań grupowych podczas Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych w Belgradzie. Polacy ulegli 1:4, ale niemal w każdym pojedynku rywale okazywali się minimalnie lepsi. W sobotę nasza drużyna zagra z Estonią.

– To był mecz walki, gdzie praktycznie każdy pojedynek był trzy setowy, bardzo zacięty i wyrównany. Cały mecz trwał ponad cztery godziny – powiedział po spotkaniu trener naszej drużyny Paweł Lenkiewicz. – Niestety, ciut więcej szczęścia było po stronie czeskiej. Szkoda, bo mało zabrakło.

Polacy rozpoczęli spotkanie od pojedynku w grze mieszanej. Maksymilian Danielak i Julia Stankiewicz mieli szanse na zwycięstwo, ale niestety ulegli po trzysetowej grze w końcówce, przegrywając 19:21 w trzecim secie. Po kolejnej grze było 1:1, bo Dominik Kwinta, również w trzy setowym pojedynku, trwającym niemal godzinę pokonał czeskiego rywala.

Dzielnie walczyła młodziutka Maja Janko, ale ulregła, również po trzech setach rywalce z Czech. Jedynie dwa sety wystarczyły do zwycięstwa czeskiej pary w deblu mężczyzn, w którym dziś zagrali Jan Franczak i Jan Wilczak. Wreszcie w ostatnim pojedynku, gry podwójnej kobiet Polki Julia Piwowar i Julia Stankiewicz uległy rywalkom w trzech setach, choć pierwszego wygrały dość przekonująco.

– Szkoda miksta. Liczyłem na dobre otwarcie meczu. Całe spotkanie zagraliśmy ogólnie dobrze, ale o tych kilka kluczowych lotek tym razem lepsi byli Czesi. Są w tych mistrzostwach zespołem  rozstawionym z numerem 5-8, ale byli w zasięgu. Gratuluje im zwycięstwa, a nam gratuluje pięknej walki do końca – powiedział Paweł Lenkiewicz.

W sobotę Polacy zmierzą się z Estonią, która dzisiaj wygrała z Łotwą 3:2.

.
Plan gier grupowych polskiej reprezentacji przedstawia się następująco:
sobota, 20 sierpnia, godz. 10:00 POLSKA – ESTONIA

Bezpośredni link do platformy streamingowej:

Polskę reprezentują Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok), Julia Piwowar (KB Set Mazańcowice), Maja Janko (LKS Technik Głubczyce), Aleksandra Węsławowicz
(ABRM Warszawa), Anna Czuchra (UKS Unia Bieruń), Dominik Kwinta (UKS Spartakus Niepołomice), Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce), Jan Frańczak (UKS
Hubal Białystok), Jan Wilczak (ABRM Warszawa), Bartosz Krajewski (ABRM Warszawa) oraz Maksymilian Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski).

Trenerzy Paweł Lenkiewicz, Dominik Ziętek, Michał Rogalski.