Pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentacji w Belgradzie

Polacy wygrali swoje pierwsze spotkanie grupowe podczas Mistrzostwo Europy Juniorów rozgrywanych w stolicy Serbii. Nasza reprezentacja pokonala 4:1 Łotwę po pięciu pojedynkach. Polacy byli zdecydowanie lepszym zespołem.

Spotkanie rozpoczęła para mieszana Maksymilian Danielak/Anna Czuchra, która po zaledwie 129 minutach pokonała Łotyszy Edzusa Meiransa/Anniję Rulle-Titavę w dwóch setach 21:7, 21:7. Jeszcze szybszy był nasz singlista Mateusz Golas, który do pokonania Tomsa Sali potrzebował 18 minut, zwyciężając 21:3, 21:7.

Jedyny punkt dla łotewskiej reprezentacji zdobyła Anna Kupca, która w grze pojedynczej pokonała naszą Maję Janko po trzech setach w 38 minutowym pojedynku 13:21, 21:16, 21:17. Szans Łotyszom nie dały w dwóch kolejnych pojedynkach polskie pary w grzch podwójnych Bartosz Krajewski/Dominik Kwinta i Julia Piwowar/Julia Stankiewicz, które pokonały w dwusetowych pojedynkach swoich łotewskich odpowiedników.

W efekcie polska reprezentacja pokonała Łotwę 4:1 i objęła prowadzenie w grupie 5 mistrzostw. W drugim dzisiejszym pojedynku Czechy pokonały 4:1 Estonię.

.

Bezpośredni link do platformy streamingowej:

Plan gier grupowych polskiej reprezentacji przedstawia się następująco:
piątek, 19 sierpnia, 14:00 CZECHY – POLSKA
sobota, 20 sierpnia, 10:00 POLSKA – ESTONIA

Polskę reprezentują Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok), Julia Piwowar (KB Set Mazańcowice), Maja Janko (LKS Technik Głubczyce), Aleksandra Węsławowicz
(ABRM Warszawa), Anna Czuchra (UKS Unia Bieruń), Dominik Kwinta (UKS Spartakus Niepołomice), Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce), Jan Frańczak (UKS
Hubal Białystok), Jan Wilczak (ABRM Warszawa), Bartosz Krajewski (ABRM Warszawa) oraz Maksymilian Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski).

Trenerzy Paweł Lenkiewicz, Dominik Ziętek, Michał Rogalski.