Pewne zwycięstwo ze Słowacją w Milton Keynes

Polska reprezentacja pewnie pokonała w Milton Keynes Słowację w kolejnym meczu eliminacji Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych. O wyjście z grupy Polacy zagrają z zespołem gospodarzy, Anglią. Dzisiejsze zwycięstwo było przekonujące.

Spotkanie rozpoczął Mikołaj Szymanowski, który w grze pojedynczej uległ dobrze dysponowanemu Milanowi Dratvie w dwóch setach. Pojedynek singlistów był jedynym momentem przewagi naszych rywali w tym spotkaniu, bowiem w kolejnych grach górą byli Polacy.

Do remisu bardzo szybko doprowadziła Wiktoria Dąbczyńska, która pokonała Martinę Repiską do 17 i 14, a później para gry podwójnej mężczyzn Miłosz Bochat i Robert Cybulski, którzy odprawili z kwitkiem Sebastiana Kadleca i Simeona Suchego w dwóch setach.

Kropkę nad i w tym spotkaniu postawił mistrzowski duet Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak, który bez większych problemów pokonał Martinę Repiską i Sofię Slosiarikovą do 7 i 17.
Przy stanie 3:1 dla Polski mogliśmy ze spokojem obserwować ostatni pojedynek mikstowy, w którym również górą byli Polacy, choć pierwszy set zakończył się zwycięstwem Słowaków. Jednak Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska nie dali szans w dwóch kolejnych słowackim rywalom.

W niedzielne popołudnie Polacy zmierzą się z Anglią o awans z grupy do kolejnego etapu Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych.

Polska – Słowacja 4:1
Mikołaj Szymanowski – Milan Dratva 14-21,13-21
Wiktoria Dąbczyńska – Martina Repiska 21-17, 21-14
Miłosz Bochat /Robert Cybulski – Sebastian Kadlec/Simeon Suchy 21-11, 21-7
Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak – Martina Repiska/Sofia Slosiarikova 21-7, 21-17
Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Milan Dratva/Katarina Vargova 19-21, 21-15, 21-9