Zwycięstwo Polski z Norwegią w meczu otwarcia eliminacji Mistrzostw Europy

W angielskim Milton Keynes Polacy pokonali reprezentację Norwegii 3:2 w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych. W grupie 1 nasza reprezentacja rywalizuje z Anglikami, Słowakami i Norwegami. Pierwszy rywal pokonany.

Polska zagrała drugie spotkanie w naszej grupie. Wcześniej gospodarze wygrali 5:0 z ekipą Słowacji, z którą jutro zmierzy się Polska. Anglicy zagrają w sobotę z Norwegami. Z Polakami spotkają się w niedzielę. Miejmy nadzieję, że w meczu o awans.

Polacy rozpoczęli zwycięstwem w mikście, w którym Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska pokonali po niemal pół godzinie w dwóch setach Torjusa Flaattena i Marie Christiensen (21:14, 22:20). W kolejnym pojedynku po niemal godzinie Dominik Kwinta uległ Markusowi Barthowi w trzech setach (16:21, 21:14, 11:21) i było 1:1 w całym spotkaniu.
W kolejnym pojedynku Joanna Podedworny zagrała na miarę oczekiwań i wyprowadziła polski zespół na prowadzenie wygrywając w trzech setach z Marie Mørk (21:17, 14:21, 21:17).
Natomiast Norwegowie wyrównali po zaciętym spotkaniu deblistów. Miłosz Bochat i Robert Cybulski ulegli Torjusowi Flaattenowi i Vergardowi Rikheimowi 12:21, 21:15, 25:27.

Decydujący o zwycięstwie punkt zdobyły mistrzynie Polski w grze podwójnej Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak, które w dwóch setach rozprawiły się z parą Marie Christiensen/Emilie Hamang 21:14, 21:12.

Po zwycięstwie z Norwegami Polska zajmuje drugą pozycję w grupie, tuż za gospodarzami.
W sobotę o 15.00 czasu polskiego Polacy zmierzą się z reprezentacją Słowacji.

Polska – Norwegia 3:2
Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Torjus Flaatten/Marie Christensen 21-14, 22-20
Dominik Kwinta – Markus Barth 16-21, 21-14, 11-21
Joanna Podedworny – Marie Mørk 21-17, 14-21, 21-17
Milosz Bochat /Robert Cybulski – Torjus Flaatten/Vegard Rikheim 12-21, 21-15, 25-27
Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak – Marie Christensen/Emilie Hamang 21-14, 21-12